Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čože sú to dve percentá pre ministra Čisláka? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Zdravím blogera

Jedno na úvod. Nejako som sa vnútorne dokopal k tomu, že s najväčšou pravdepodobnosťou dám hlas vo voľbách SaS. Teda hlavne kvôli tomu, že tzv. tradičné strany dlhodobe sklamali a neverím Sieti ani OLANO.
A teda k veci.
Jedna vec ma vyrušuje.
Tie neustále články o tom, že...., skrátka lebofico.
Ja viem, že je treba osloviť kadekoho, na koho to platí.
Ale je veľa takých, ktorí by od kandidátov čakali viac.
Čo spravíme my, ako budeme fungovať, aké sú naše plány, myšlienky, postoje.
Ja viem, niektorí odkážu na volebný program.
Ale fakt to považujem za málo.
Viac vecí o tom, ako budete iní a nie o tom, že on je zlý.
Dnes je akási všeobecná nedôvera v politiku a politikov.
Časť spoluobčanov je znechutená a začína mať pocit, že všetci sú rovnakí, niekto veľmi a niekto menej, ale zlí, neschopní, korupční etc.
A v tejto atmosfére sa prezentovať temer sústavne tým, že čo Fico zasa vyviedol, tak neviem.
U niektorých to vyvoláva pocit, že je to všetko o ničom a nemá zmysel sa ani snažiť o zmenu.
Takže - ste tam celkom fajn partia, až na niektorých.
Viac pozitívnej prezentácie.
 

 

Karol,
myslím, že práve SaS je ta strana, ktorá nemusí dokazovať, že sú iní. Za ňu to dokázali už jej činy. Dokonca až tak, že Fico ju s tichým súhlasom "štandardných strán" označil za "neštandardnú stranu", čo bolo síce myslené pejoratívne, ale ja aj mnohí ďalší to považujeme za najlepší kompliment, aký sa strane SaS mohol dostať od tzv. "štandardných strán".
 

Reagujem v dobrom

Napadlo mi prirovnanie jeden o koze, druhý o voze. Veď ja súhlasím, že sú iní, ale to nevylučuje "kapku" pozitívnejšiu prezentáciu.
Je tu taký bloger, volá sa Martinčko. Ten každý deň či obdeň vysype na čitateľov tie svoje pravdy, nakoniec to pravdy sú, kritizuje Fica. Ale totálne chýba vlastná prezentácia, program, vízie, ciele, a najmä ako....
Ja mám pocit, že dosť veľa kandidátov - teraz píšem o SaS sa takisto uspokojuje s tým, že sumarizujú predsedove prešľapy až hrozné činy.
Tu ani tak nejde o to, ako ich vidia priaznivci, ale aký dávajú odkaz nerozhodnutým, či prípadným novým voličom.
Napadol mi príklad.
Po mizernom riaditeľovi, vedúcom či managerovi sa na konkurz dostaví nový uchádzač.
A ten sa prezentuje tým, že do jedného vysype na komisiu všetky chyby predošlého.
Myslíš že uspeje?
 

Vážený Karol,

máte iste kus pravdy. Problém je v tom, že to, aké máme plány, stojí skutočne v tých volebných programoch, ktoré zmieňujete vyššie a ktoré málokto číta. Som autorom kapitoly "Zdravotníctvo" vo volebnom programe SaS, vyhodnotenom mimochodom HPI (Health Policy Institute) ex-aequo ako najlepší vôbec. To, aké mám "postoje a myšlienky" zachycuje mojich tuším 25 blogov. Samozrejme, že v nich nejde zďaleka len o zdravotníctvo. A ak by niekto chcel vedieť, čo som navrhoval v parlamente za ostatné štyri roky, nájde to na stránke www.nrsr.sk : poslanci, Osuský Peter, moje legislatívne iniciatívy. Neviem, čo by som k tomu dodal. Návrhov noviel bolo okolo tridsať, neprešiel ani jeden Každý môže posúdiť, či mali zmysel. Bilbordy nevešiam, nemyslím si, že ich tí, ktorí zvažujú dať mi preferenčný hlas, potrebujú. A či je to, čo píšem "lebofico"? Nie vždy, ale aj. Viete, opozícia má namietať, oponovať, kritizovať... Čo iné jej zostáva. Palec pani Laššákovej bol štyri roky neúprosný...
Ale: aj Biľak, ba veru chvíľu aj Mečiar vyzerali "na večné časy a nikdy inak". Uvidíme!
 

Milý môj

Milý môj Peťo Osuský, budem Ti tykať, lebo na zdvorilosti ma nikdy nebolo, neznášam tie Tvoje pripečené komentáre plné slovných zvratov, čistoty a krásy našej reči, metafor a podobných hlúpostí, ale keď sa tak na to pozerám, hľadal som na kandidátke Sas štvrtého pre krúžok a rozhodol som sa že ním budeš Ty.. Tak nech sa to podarí. Sas FTW
 

 

pán Osuský takými kvetnatými rečami učíte aj naších školákov a preto sme takí dobrí v tabuľkách
 

Nuž, tých "mojich" 23-24 ročných

"školákov" som štvrťstoročie učil, to máte pravdu, o chorobách kožných a pohlavných. Myslím, že následkom toho nejeden rozpoznal, že sme "v svrabe". Ale vďaka nim snáď nedostane progresívnu paralýzu (prejav neurosyfilisu), a to je slušný úspech...
 

Vážený Peter,

viete ako to je, častokrát vojdete do cukrárne a máte na niečo chuť, len neviete na čo, len zriedka človek chce kúpiť len e len dobošku.
A tak je to asi aj so mnou, viem, že by som niečo chcel, ale neviem čo, akurát viem čo nechcem.
Nechcem volebné programy.
A teraz vážne.
Pred chvíľou akýsi expert na energetiku napísal článok. Fiktívny rozhovor zrejme s Ficom. Ja netuším, kto je cieľová skupina, ale ja to určite nie som.
Pripomína mi to Andera a jeho zábavu.
Miesto pozitívnej prezentácie a toho, čo som písal v príspevku včera niečo trápne.
Ak by mi stál za diskus - na rozdiel od Vás, ktorého si dlhodobe vážim - tak by mi zrejme odpísal čosi ako: my máme veci vo volebnom programe.
Tak ja sem pastnem z toho volebného programu SaS úplne prvý bod v energetike:
"Presadíme energetiku ako odvetvie, ktoré má už dnes vysokú pridanú hodnotu, ako dôležitý exportný artikel slovenskej ekonomiky tak z pohľadu vývozu energetických komodít, surovín, úlohy slovenskej infraštruktúry, ako i z pohľadu vývozu špecifického know-how napríklad v oblasti vyraďovania jadrových zariadení, energetického strojárstva a podobne."
Fakt first class.
Konkrétne, adresné, úderné, oslovuje každého nerozhodného a povzbudzuje v ďalšom čítaní?
Nuž ja neviem.
Ešte že je možnosť krúžkovať.
Ale ešte zopár podobných perál a asi si to rozmyslím s tým hlasom pre SaS.
 

 

Ma dobre pobavila veta: Ale: aj Biľak, ba veru chvíľu aj Mečiar vyzerali "na večné časy a nikdy inak". Uvidíme!
.
Nuž pán poslanec a opätovný kandidát vo voľbách do NR SR, vy aj keď s prestávkami mi tu pripadáte ako na večné časy. Veď od roku 1990 aj keď s prestávkami deriete poslanecké lavice. Aj si myslím, že stačilo presluhujúcich politikov. Do parlamentu treba novú a mladšiu krv. Ľudí, ktorí niečo aj dokážu, nielen vypisovať blogy. A neobviňujte ma, nie, nie som volič Smeru.
.
Dnes ma pobavil rozhovor s Galkom na denníku Nenávisť, v ktorom sníva o volebnom výsledku 7 %. Skutočne je úplne mimo realitu ten človek.
.
A ešte krátka poznámka k volebnému programu, nuž ten Sas je len marketing. Máme už skúsenosti, že z neho ste absolútne nič nesplnili. Boli asi 4 základné okruhy, ktoré ste chceli presadiť, keď ste boli vo vláde. Registrované partnerstvá, legalizácia niektorých drog, odluka cirkvi od štátu a superhrubá mzda. Mihaľov návrh superhrubej mzdy bol taký paškvil, že ho koalícia zhodila zo stola. Odluku cirkvi od štátu moderátor nedokázal realizovať, lebo tápal a cirkev si s ním robila čo chcela. A tie dve ďalšie témy ste zhodili zo stola samy. Veď načo by ste trápili. Stačilo, aby ste sa vyhovorili na koaličných partnerov. Keď to tak zhodnotím, Sas nie je ani kvantita, ani kvalita. Ale ak zoberiem do úvahy počet nezmyselných blogov od všetkých čo za Sas kandidujú, tak ste na prvom mieste. Ale ten obsah, ale ten obsah. Samé keci, prázdnota a sľuby.
 

Napriek bohorovnosti tvrdení

nepoznáte zrejme ani elementárne fakty. Nie je pritom taký problém zistiť, že vôbec prvýkrát som sa stal poslancom NR SR v r. 1998 a druhýkrát v r. 2010. Ako som Vám už napísal inde, Vy za štandardné odpovede nestojíte a každým ďalším príspevkom ma v tom len utvrdzujete. Ale mám pre Vás dobrý tip: zožeňte si moju fotografiu a hádžte do nej šipky, nie je to finančne ani mentálne náročné a možno Vás to poteší alebo prinajmenšom upokojí...
 

 

Áno, máte pravdu, pochybil som. Omylom som si spojil, resp. stotožnil Vašu politickú kariéru s Vašim pôsobením v parlamente, čo je moja chyba a ospravedlňujem sa za túto nepresnosť. Ono je to tak, že o tej vašej politickej minulosti sa človek z vášho životopisu nedozvie. Dokonca ani to, že ste dlhoročným členom strany Oks, kde ste bol dokonca aj podpredsedom. Aj teraz keď kandidujete na kandidátnej listine strany Sas nejako tento fakt zamlčiavate, to sa za stranu Oks hanbíte? Alebo len nechcete aby táto informácia voličov odrádzala dať Vám svoj hlas, resp, krúžok.
Je určite zaujímavé to spojenie Oks a Sas - konzervatívne a liberálne stojace proti sebe. Keď tak rozmýšľam, čo tieto dve politické strany spája, tak mi nič iné nepríde na myseľ, len radikalizmus. Ľudia zo strany Oks sa potrebovali istým spôsobom odčleniť od väčšiny, samozrejme, mysliac si o sebe, že sú niečo viac, ako ostatní. Ale to je omyl, nie sú ničím výnimoční, sú to lem radikáli, exhibicionisti. A to im vydržalo dodnes. To čo vystrája Dostál nie je nič iné, je to politický exhibicionizmus, je to snaha riešiť problémy radikálnym spôsobom. Aj preto je tá Vaša strana výťahová. Občanov neláka radikalizmus vášho typu. V podstate členovia Oks sa do parlamentu dostávali vždy pokútnym spôsobom na kandidátnych listinách iných politických strán. Je to neštandardné a nie je to ani férové voči členom tej strany. Zaváňa to politickým obchodom a možno aj korupciou.
Na záver už len poďakujem za radu, ale keď sa tak zamyslím, veď ja tie virtuálne šípky hádžem už dlhší čas a nepotrebujem k tomu ani Vašu bustu, ani fotku.
 

SaS a OKS spája to,

že ctia osobnú slobodu a osobnú zodpovednosť a navrch to, čo by bolo v Dánsku možno banálne - NEKRADNÚ.
Členovia OKS sa do parlamentu dostali na základe rovnakého volebného zákona ako všetci ostatní zvolení poslanci, veľmi často naviac na základe preferenčných hlasov z nevoliteľných miest. (Ja napríklad v r. 2010 zo 43.miesta). Žeby sme boli korumpovali voličov?
A pokiaľ ide o hádzanie virtuálnych šipiek: smelo hádžte!
 

 

Nuž, aj ja mám rád osobnú slobodu a osobnú zodpovednosť a ctím si ich, a myslím si, že väčšina občanov to tak cíti. Živím sa poctivou prácou, teda nekradnem, a dokonca si myslím, že drvivá väčšina občanov na Slovensku nekradne. Napriek tomu nepotrebujem vstupovať do nejakej strany, aby som sa tým líšil, ale nepotrebujem sa s nikým ani extra spájať, pretože s tou väčšinou občanov som spojený bez tak.
Tak trochu mi ten váš prvý odsek pripadá ako obviňovanie tých druhých strán, či politikov z toho, že oni si nectia osobnú slobodu a osobnú zodpovednosť a dokonca, že kradnú. Nie je to náležité a slušné, takto iných obviňovať. Potom to môže evokovať, že zlodej kričí: chyťte zlodeja.
Ste dostatočne inteligentný na to, aby ste pochopil, ako som myslel výskyt členov Oks na kandidátkach iných strán. Nie je vám to trápne, neviete presvedčiť o tej svojej "pravde" ani 5 % voličov. Za tie dlhé roky sa strana Oks ani raz nedostala do parlamentu. O tom, kto bude na kandidátke, rozhoduje spravidla predseda strany, alebo úzke vedenie, a nikto z lásky tam nedá kandidátov iných strán. Predsa len to vzbudzuje určité podozrenie, čo za tým je. Nechcem špekulovať o tom, že niekto niekoho uplatil, aby sa dostal na kandidátku, ale na druhej strane korupcia má mnohorakú podobu.
 

Možno že "korupčným faktorom"

je niekedy osobnostný vklad, o ktorom si pozývajúci myslí, že jeho strane a jej odbornému portfóliu prospeje. To bol napríklad prípad Eugena Jurzycu, ktorého odbornosť i osobná integrita sú nespochybniteľné a ktorý je z uvedených dôvodov na kandidátke SaS. Podobných príkladov by som mohol uviesť viac...
 

 

Argumentovať tu "uprchlíkmi" z Sdkú(?), to som veru nečakal. Fakt ste ma pobavil. Ako je možné, že ľudia s tak vysokým portfóliom a nespochybniteľnou osobnou integritou dokázali tú svoju stranu priviesť do krachu? To nie je jednoducho v poriadku. A keď videli, že tá ich strana padá raketovo dolu, tak rýchlo tí ľudia s tak vysokým portfóliom a nespochybniteľnou osobnou integritou, bez akejkoľvek snahy stranu zachrániť, zbabelo, ešte raz zbabelo, až príliš zbabelo, hladiac len na svoje egoistické záujmy, tú stranu opustili, len a len kvôli vlastnému prospechu. Taký človek - politik moje mať odborné portfólio aj nespochybniteľnú osobnú integritu, ale nemôže mať moju dôveru.
Takéto Vaše argumenty sú viac ako pochybné. Jednoducho správanie Sas voči Oks je neštandardné. Možnože to bude tým, že Sas nie je liberálna strana, čo tvrdím už dávno. Je to strana populistická, ktorá má snahu využiť aktuálne nálady časti obyvateľstva, dnes sú to migranti, predtým to bolo Grécko a tak podobne. Našťastie väčšina prieskumov posiela Sas mimo parlament a to je dobre. Je to neštandardná strana s neštandardnými politikmi. Mimochodom, už vás Sulík lustroval u Kočnera?
 

Mozem potvrdit p. Osusky.

Neda mi nereagovat, hoci uz je asi po diskusii. Chcem len povedat, ze ja ako Vas pravidelny "kruzkovac" Vase bilboardy naozaj neotrebujem. Sledujem Vase pociny dlhe roky a napriek marazmu slovenskej politickej sceny je zatial moje rozhodovanie v kazdych volbach vzdy velmi jednoduche. Akokolvek dnes vyznie slovne spojene "slusni ludia v politike" ako nezmysel, ja ich tam par vidim. Preto maju vzdy moje kruzky ludia ako Vy, Ondrej Dostal, ci Lucia Nicholsonova a z tohto pohladu mi vobec nezalezi na tom, ci si hovoria SAS, OKS alebo inac. Ked bude na Slovensku poriadok, potom sa mozme bavit o stranickych hodnotach. Dnes su vsak paradoxne najdolezitejsimi hodnotami v podstate banality - slusnost, cestnost, pradovravnost a hlavne to biblicke "nepokradnes".
Pozdravujem a dufam, ze Vas znovu budem vidiet v parlamente.
 

Ďakujem, vážený estét,

myslím, že presne na tom biblickom by malo nám, estétom, záležať. A ak v tom parlamente budem, tak budem hľadieť nesklamať Vás. Ste práve TEN dôvod, prečo kandidujem. Nie sú Vás zrejme státisíce, ale mám pocit, že aj takí, ako Vy (a ja), majú mať možnosť byť "zastúpení". Želám Vám pevné zdravie, vieru a nádej...
 
Hodnoť

 

Joj keď bola Sas vo vláde, tak všetky kotle kúrili jedna radosť. Ani jeden kotlisko sa neopovážil nekúriť. Kdeže, kotle kúrili, len tak sa z nich parilo...
.
Keď bola Sas vo vláde bolo všade sestričiek dostatok a všetky od radosti výskali, ako dobre zarábajú, len tak okolo pacientoch tancovali a starali sa o nich. Veruže, vtedy mali sestričky také veľké výplaty, že ani nevedeli, na čo všetky tie euráče minú. To im na um neprišlo dávať výpovede a utekať kamsi za humná do Rakúska a Nemecka.
.
To vtedy len tí všivaví lekári štrajkovali a chceli stále viac a viac. Ako keby im úplatky nestačili. Ale s tými sme zatočili eins-zwei. Ešte to tak, aby nám nejaký "doktorko" po hlave skákal a vyšší plat pýtal.
.
Nuž keď bola Sas vo vláde, to bolo radosti. Každý týždeň nejaký problém musela koaličná rada riešiť, lebo Sas sa postavila na zadné. To nie ako teraz, Fico povie tak, a bude tak. Žiadna sranda. A najviac ma zabávala Radičová, lebo to ona vyťahovala tie aférky Sas na Božie svetlo a škandalizovala Sas. To muselo Sulíka riadne škrieť, až ju prestal mať rád chlapčisko urastený a plešatý. Veď to bol taký vzorný predseda parlamentu ako lusk. Veď aj na tom stretnutí s diplomatmi im hneď ukázal s kým majú do činenia. Nedal sa on len tak na vysokú úroveň vytiahnuť. Pekne, ako ten najväčší slovenský sedliak si s nimi podiskutoval, reku, chlapci a čo máte za problém.
Nuž veru bolo fajne vtedy, keď nám Sas tu vládla. Raňajky v tráve sme vymenili za raňajky u Kočnera. Veď trebalo vyzistiť kto, kedy, s kým, proti komu a na koho donáša. Akurát nám toho urasteného a plešatého chlapčiska nejaký kujón u toho Kočnera natočil. Musel to byť nejaký zlý škriatok, bo iný by sa do toho spínača klimatizácie nezmestil.
A to keď potom prišiel nejaký euroval, to už len bolo radosti. Konečne sa nám ten Sulík ukázal, ako odporník. Just budem odporovať tomu diktátu z Bruselu, nech si nemyslia, že mi im tu na Slovensku hocijakú kreposť v parlamente schválime. Veď my sme tu odborníci aj odporníci. Konečne sa môžem aj Radičovej zbaviť, bo už ma dlho ... no veď viete čo. Chlapčisko urastený a plešatý napol svaly a ukázal, čo je zač. Jedným razom euroval odpinkol do autu a ešte aj Radičovú zostrelil, až jej úsmev na tvári zamrzol. Veru, nedal si on po nose brnkať. Tak si tu veselo žijeme v tej našej gubernii. Čo tam po tom, že nejaká pravica vládu zostaví, veď Sas sa vždy o to postará, aby nám Fico opäť vládol. Hlavne, že budeme do poslaneckej lavice naďalej vetry púšťať.
 

A ešte koľko

nápadov sa Sulikovi kedysi pred voľbami zmestilo na lysinu. A prišiel do vlády a "skutek utek." Tí , čo bývalých "komunistických" politikov pomenovali dinosaurami už sami zdinosaurateli. Bezostyšne preskakujú z jednej hostiteľskej strany do druhej a myslia si, že sú morálnym vzorom. Sebeckí špekulanti bez sebareflexii sú to.
 

A teraz k tým múdrostiam ešte pridajte,

že je Sulík Žid, keďže na rasovú otázku ste expert nad iných povolaný... pre prekvapených - viď blogy cteného diskutéra. Vy teda lysinu, na rozdiel od Sulíka nemáte, mierny problém je to, čo máte pod vlasmi, či už "s" alebo "bez sebreflexiE". Pán učiteľ, skloňovanie v slovenčine nie je ľahká vec.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Ružomberok čierny, ale učitelia a žiaci pendlujú 1 413
 2. Ján Šeďo: Pán minister Naď, ryba smrdí od hlavy a tá Vaša už páchne aj v zahraničí ! 1 173
 3. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 733
 4. Martin Droppa: Nové Mŕtve Mesto nad Váhom (I.) 695
 5. Gabriela Sutórisová: Tvarohový od pani Helenky 534
 6. Pavel Macko: Spravodlivosť alebo organizovaný zločin? 448
 7. Anton Kovalčík: Generál Gerasimov a jeho doktrína. 427
 8. Marián Hamada: O mučenej sestre, zvláštnom súdnom procese a pápežovi vo výslužbe 316
 9. Ladislav Piršel: Diletanti sa radujú, zodpovední strachujú 310
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (5. - 11.3.1921) 290

Rebríčky článkov


 1. Martin Konečný: Keď to nejde, tak to nejde
 2. Ľudovít Daňo: Školy ako ohniská nákazy
 3. Stanislav Jurčišin: Jána a Martinu ste si zavraždili sami, milí novinári.
 4. Michaela Manikova: Zachránila si ma...
 5. Miriam Studeničová: Duchovný rozmer života
 6. Vladimír Seman: Ak Ukrajinci nerozumejú vtipu, nepatria do EÚ.  To by mohla pochopiť bratislavská kaviareň
 7. Štefan Vidlár: Nech to vyhňije
 8. Jozo Peric: Stojíme na začiatku nového komoditného supercyklu?
 9. Jozef Legény: Veľký Piatok 2021 - Matovič vztýči kríž číslo 9000. , ale ruky si už neumyje
 10. František Cudziš: Kvety baní


Už ste čítali?