Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O mŕtvom hrdinovi a štyroch policajných autách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Pri všetkej úcte, pá Osuský!

Poslednej časti som nerozumel. Nebol som účastníkom toho "milého" stretnutia a predpokladám, že ani mnohí iní čitatelia blogu. Náznaky a inotaje prvého príbehu som si domyslel, ale pointu som nenašiel. Smola. Musím asi mnohé doštudovať.
 

Cestopisy, ani tento,

z ďalekého východu, nemávajú povinne pointu. Ak z toho, čo cestovatelia videli a zažili vyextrahuje čitateľ pointu, tak mu právom patrí.
 

priznam sa

ze ani srnka netusi co tym chcal basnik (pardon autor bloger) povedat
mozno by sa zislo nejake vysvetlenie
 

Ako komu,

existujú zrejme i jedinci, ktorí pochopili bez vysvetľovania...
 
Hodnoť

 

"...Braunau an Inn..."

Ked uz do toho vplietate cudzie vyrazy, tak to robte aspon gramaticky spravne, t.j. "Braunau am Inn" (pripadne "Braunau an dem Inn", aj ked myslim ze ten neskrateny tvar sa nepouziva a mesto je zname len ako "Braunau am Inn").

Odhliadnuc od toho, fakt si neviem predstavit, ze by obyvatelia Braunau am Inn postavili Hitlerovi bustu len preto, ze sa tam narodil. Ono bude rozdiel asi aj v tom, ze v Rakusku uz nevladnu nacisti, zatial co na Slovensku este stale vladnu komunisti (aj ked poprezliekali kabaty a vykrikuju o sebe, aki su "socialni" a "demokraticki"). Je potom len logicke, ze vlada komunistickych pohrobkov pomocou policie ako svojej represivnej zlozky ochotne brani bustu ktoru niekto postavil komunistickemu zlocincovi, co zradil svoju vlast...
 

Ďakujem za opravu,

je to presne tak, ako ste napísali. Ak ale napíšem geografický údaj, nepovažoval by som to za "vplietanie cudzích výrazov". Za chybu sa ospravedlňujem.
 
Hodnoť

 

Slováci majú večnú smolu, že permanentne odmietajú ľudí ako Osuský, Tatár, Šebej. Keby takíto mali cez 40% aj by som si pred dom vyvesil vlajku a bol by som hrdý slovák, hrdý na normálnych politikov, na normálnych voličov. Bohužiaľ, dostanem len spršku nadávok/tak to je stále keď to hovorím vo svojom blízkom okolí/ s poukazom na to, že sú to možno židia, slobodomurári a čo ja viem čo ešte. Že je to predovšetkým elita tohto mladého svojstojného národa, to už akosi totálnej väčšine nedochádza a bohužiaľ ani nedôjde. Každopádne ja aspoň pookrejem, keď napr. p.Osuský niečo napíše a ďakujem mu za to.
 
Hodnoť

Peter,Peter

Výborný blog od čestného vzdelaného človeka.No to povalenie vlády,z Vašej strany ešte patetickým prejavom,bola obrovská,osudová chyba,porovnateľná so zlyhaním pravice vo februári 1948.Až teraz vidno,akú osudovú chybu ste urobili.To Vás doživotne diskvalifikuje ako politika....
 

 

otazka - kde je zlom, kde konci princip a zacina kupcenie ?
 
Hodnoť

čo je taká okupácia

oproti opravenej ceste?
 

 

tade asi tie tanky nešli, čo?
 

Tam veru nebolo kontrarevolúcie,

čo by robili? Tam bol, je a zdá sa, že aj, bude ľud uvedomelý!
 

A

to čo by bolo, aby v Krajnom Bystrom kontrarevolúcia bola, veď ako by mohli biľakovi spoluobčania u neho doma kontrarevoltu vykonať, jeho komunistické krajčírske nitky dotrhať. Veľa opantaných červenými nitkami je vôkol, až rovno húština. ficovia si alipaškujú, spolužiaci na to dozerajú. No hnus, len sa nádejam, že 5. marca budú červené kostky zvrhnuté.
 

Nech už je výsledok akýkoľvek,

potechou (veľkou) mi zostáva fakt, že svoju budúcnosť si už štvrťstoročie občania vyberajú v priamych, tajných a demokratických voľbách. A potom si ju musia 1461 dní bez zľutovania prežiť... inej cesty niet, a je to tak správne.
 

 

Ne, nemusí. Stále lze mít předčasné volby z různých důvodů, anebo se mýlím? Politika zvedne ze stoličky a stoického klidu ruch na ulici, Vy nebudete vyjímkou, jste také politik. Otázkou je, kdy jako voliči začneme volit rozumně. Zdá se, že ještě chvíli potrvá, než se vyčerpají všechny ostatní možnosti:( Ale jsem optimista, k volbám přijdu. Vyčerpat alespoň něco z těch možností.
 

Áno, máte pravdu,

predčasné voľby výmeru "trestu" skracujú. A skracuje ju aj smrť... Ale najlepšie je netrestať sa príliš.
 
Hodnoť

Biľak, vraždenie KSČ a naše pokrytectvo

Dvojaký meter súčasných kolaborantov s komunistami.
Zodpovednosť za vraždenie a nie pokrytecký cirkus okolo Biľakovej sochy.

Príbeh jednej komunistickej vraždy.

Na úseku 1. roty (Moravský Ján) 11. pohraničnej brigády bol 7.7.1980 zastrelený Ondrej Brejka, narodený 26.12.1957.

Za túto vraždu sú hierarchicky zodpovední nasledovní komunisti:
-prezident ČSSR a generálny tajomník ÚV KSČ JUDr. Gustáv Husák, nar. 10.01.1913,
-MV ČSSR Jaromír Obzina, nar. 22.05.1929,
-NMV ČSSR genmjr. JUDr. Vladimír Hrušecký, nar. 18.12.1930,
-Eugen Turzo, nar. 20.6.1922, Komisia ÚV KSČ/hodnotenie Hrušeckého "práce" vo vzťahu k Pohraničnej stráži,
-Václav Koníček, Komisia ÚV KSČ/hodnotenie Hrušeckého "práce" vo vzťahu k PS,
- N HS PS OHS genpor. Ing. František Šádek, nar. 04.10.1915,
- ZN HS PS OHS plk. PhDr. Anton Nemec, nar.14.11.1929,
-NŠ HS PS OHS-pplk. Miroslav Kotěra,
-N PS PS OHS plk. gšt. doc.PhDr. Ing. František Weis, CSc.,
-veliteľ 11. brigády PS plk. Bohuslav Pelán, nar. 05.11.1933,
-NŠ 11. brigády PS plk. Ing. Viktor Gallo, nar. 25.09.1931,
-ZVP 11. brigády PS pplk. Rostislav Hradil, nar.02.11.1929,
-V I. pohraničného práporu pplk. Ing. Jozef Gomboš,
-ZVP I. pohraničného práporu kpt. Braný,
-V 1. roty PS mjr. Anton Turbek, nar. 28.01.1939,
-VPR npráp. Viliam Deák, nar. 20.10.1937.
Hliadky, ktoré zakročili:
-voj. zákl. sl. Vladimír Lipovský, nar. 16.11.1959 (použil zbraň, strieľal na zavraždeného),
-des. zákl. sl. Vojtěch Skřička, nar. 10.05.1960 (použil zbraň, strieľal na zavraždeného),
-slob. František Bělař, nar. 21.09.1960,
-voj. zákl. sl. Jaroslav Pinďák,, nar. 06.08.1961,
-voj. zákl. sl. Michal Bíroš, nar. 26.10.1960 (použil zbraň, strieľal na zavraždeného),
-voj. zákl. sl. Ivan Turzák, nar. 15.03.1961.

Za nepotrestanie vrahov desaťtisícov občanov sú zodpovední aj tí, ktorí si sadli za stôl s komunistami - vrahmi - v decembri 1989 a za našimi chrbtami sa bez akéhokoľvek mandátu od občanov dohodli na tzv. hrubej čiare za zločinmi konkrétnych komunistov - kto to bol, vieme všetci veľmi dobre.

Komunisti sa na vraždenie v ČSSR pripravovali na Vysokej škole ZNB v Prahe a Bratislave (založil ju súdr. Ján Pješčak, dvojnásobný vrah z 50-tych rokov), ktorá ešte v roku 1990 mala 1 500 poslucháčov na Fakulte ŠtB, 1 500 na Fakulte Pohraničnej stráže a 1 500 na Fakulte kriminalistiky v Bratislave.
Súdruhovia na nich ťažko aj diaľkovo "študovali" najmä marxizmus - leninizmus tri roky a dodnes nezákonne automaticky používajú titul JUDr., ktoré im automaticky darovala prostitútka komunistického režimu Právnická fakulta UK Bratislava.

Na nej učil aj doc. JUDr. Ivan Gašparovič, CSc., ktorý ako prezident SR vyznamenal 1.1.2006 Krížom M.R. Štefánika III. triedy bývalého veliteľa 11. Pohraničnej brigády Ondreja Šedivého, zodpovedného za zavraždenie minimálne dvoch čsl. občanov.
Ak spomeniem komunistické vraždenie, diskusiu o ňom ani nezačne.
Pokrytecky nás trápi socha V. Biľaka, ale to, že nebolo odsúdených tisíce komunistických vrahov, ktorí žijú medzi nami a berú vysoké penzie, to nás netrápi.
Pritom ich obete aj v súčasnosti živoria.

Pán Osuský, vedeli by ste si predstaviť, že na čele vlády SRN v roku 1965 by bol bývalý nacista, polovicu vlády a Bendestagu by tvorili bývalí nacisti, že na nemeckej prokuratúre by pracovali bývalí gestapáci a nacisti, že bývalí nacistickí novinári by mohli denne písať do nemeckej tlače, ktorá by kolaborovala s nacistami?
Prečo je v SR takýto stav?
Kto je zaň zodpovedný?
Prečo komunistické vraždenie netrápi našich novinárov a politikov - kolaborantov s komunistickým režimom?

Ivan Mačura
 

Mnohé z toho, čo o minulosti vieme,

vieme vďaka ÚPN, pri vzniku ktorého som tak trochu bol. §422d trestného zákona v ňom je vďaka mne, nebolo to ľahké ani pre "koaličného" poslanca a vkladal som ho do trestného zákona už dvakrát, pretože zrejme niekomu vadil. Skúste sa napríklad pozrieť kto ako hlasoval v NR SR o eštébáckych dôchodkoch pred pár mesiacmi.
A na tie záverečné otázky sa nepýtajte seba ani mňa, resp. ak mňa, tak aj seba. Vo voľbách máme obaja po jednom hlase. A tam, vo voľbách, je odpoveď na Vaše otázky...
 

 

tak tak ... ten nielen medialny nezaujem o vysledky legislativnej iniciativy ohladne dochodkov stb-akov (aj ked som uz dost otrly) vazne zarazil
 

V. Biľak - zástupný problém

Pán Osuský,
čo viem o minulosti, viem v prvom rade zo svojej cesty životom a z osudov našej rodiny.

Viem, že po Novembri aj vďaka V. Havlovi, Dubčekovi a ďalším nebola naplnená obyčajná ľudská spravodlivosť, na ktorú sme čakali 40 rokov.
Na spravodlivosť čakali tisíce odvlečených do gulagov, tisíce zavaždených KSČ a jej sluhami - príslušníkmi ŠtB, ZNB, Ľudových milícií a dôstojníkmi ČSĽA, mŕtvi, ktorých zavraždili ruskí okupanti v auguste 1968, československí komunisti v čase od 18. do 22.8 1969, veriaci, ktorým vraždili katolíckych kňazov, asi 400 000 odsúdených komunistickými súdmi na asi 1 200 000 rokov a ich blízki.
Nikto zo zopovedných komunistov nebol obvinený, súdený, odsúdený a nesedel vo väzení.

O tom je pseudokauza o soche Vasiľa Bilaka.

Viem to preto, lebo v Novembri 1989 až do januára 1991 som bol ako predseda VPN mesta Nitry a Nitrianskeho okresu tzv. "pri tom", keď sa zlaté teľa dnešných kolaborantov s bývalými komunistami nechalo zvoliť 29.12.1989 za prezidenta ČSSR.
Viem to preto, lebo keď sme žiadali v druhej polovici decembra 1989 debolševizáciu verejného života, tzv. lídri OF v Prahe a tzv. lídri VPN v Bratislave sa nám smiali do tváre.
A svoju kolaboráciu a "hrubú" čiaru obhajujú dodnes.

Podotýkam, že v. Havla volil a zvolil za prezidenta aj súdruh V. Biľak, ktorý tak asi prispel k rozvoju demokracie v ČSSR, neskôr ČSFR, neskôr ČR a SR.

O tom je pseudokauza o poliatí sochy V. Biľaka červenou farbou.
Ide len o zástupný čin, ktorý má zakryť to, o čom píšem vyššie.
Mimochodom, v Bratislave generálna riaditeľka SNG Mgr. Alexandra Kusá, PhD. na verejnom priestranstve vystavila sochu najväčšieho vraha J.V. Stalina - a bolo ticho.

Váš volič
(ktorý vníma a podporuje najmä postoje p. Sulíka k imigrantskej kríze a Váš ekonomický program)
Ivan Mačura
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 316
 2. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 70
 3. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 43
 4. Filip Pastorek: Mestský úrad Luhačovice definitívne prehral súdny spor so Slovákom 34
 5. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude! 29
 6. Michal Porubän: Komu skutočne pomohol general Lučanský? 28
 7. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami. 26
 8. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 26
 9. Věra Tepličková: On schudol, ja som pribrala, on už má šaty na mieru, ja pod svetrom zicherku 26
 10. Matúš Lazúr: One time... next time .. Nie. Last time ! Čo príde po atómovke ? 20

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Ako som vycestoval v čase lockdownu na narodeninovú párty
 2. Miriam Studeničová: Zmätenosť pojmov
 3. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude!
 4. Rastislav Vasilišin: Skúste tieto životné triky a budete mať úspešný rok
 5. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami.
 6. Peter Biščo: Hlasu už prúdom tečú slinky.
 7. Štefan Vidlár: Aj január mesiac knihy, či?
 8. Peter Biščo: Slovenská fauna má unikátny druh hyeny, „ hyenu lícojamkatú “.
 9. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/
 10. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda


Už ste čítali?