Nechcete zomrieť? Pošlite pre smrť GLS Slovakia!

Autor: Peter Osuský | 5.10.2018 o 9:08 | Karma článku: 5,99 | Prečítané:  2426x

Tak sa u nás vravievalo, keď som ako dieťa školou povinné  nevedel doniesť dačo, čo ležalo na viditeľnom mieste a našiel by to každý, okrem mňa.

Daný rodinný príslušník sa, frfľúc, zdvihol od roboty a doniesol si hríbik na štopkanie či malý šrobovák komentujúc moju „spoľahlivosť pri donáške“ slovami:  Teba treba poslať pre smrť. Človek by žil večne...

Priateľ z Británie mi poslal balíček, vlastne ťažší doporučený list. Stranou ponechávam úvahu, prečo požíva Slovenská pošta takú „dôveru“ Royal Mail, že tá jej nezveruje, na rozdiel od poštových služieb iných krajín, doručovanie doporučených zásielok. Faktom je, že to pre ňu robí GLS Slovakia. Briti museli dlho vyberať, než vybrali toto... Neviem, kto ich „reprezentuje“ v Somálsku, ale horšie to nebude.

Príbeh začína 19.9. Pracovník GLS Slovakia sa vybral doručiť zásielku. Na počudovanie, ľudia na Slovensku v pracovnej dobe zväčša pracujú a nestoja pre domom čakajúc, či im náhodou niekto dačo nedonesie. Tak sa stalo, že u nás doma nebolo nikoho. Žltý alebo hoc aj bodkovaný lístok by to riešil. Také vymoženosti však doručovateľ GLS nepestuje. Plynuli dni a netušiac o udalosti spred 7dní  popátral som v sledovaní zásielok Royal Mail. Tam som zistil, že doručovateľ sa toho 19-teho prebil až na Palisády ale zásielka odvtedy leží tíško „v sklade“. Nelenivý zavolal som GLS, kde som sa dozvedel, že odosielateľ mal uviesť (na zásielke?) číslo môjho telefónu. Zdalo sa mi to dosť avantgardné, neviem či trpezlivý čitateľ píše ako odosielateľ na doporučené zásielky číslo mobilu adresáta. Dobre, lebo nebárs (napísal by Pavol Dobšinský), uviedol som okamžite číslo môjho mobilu (bol by som aj košele či topánok, ale to zatiaľ GLS nechce) a dostal som prísľub, že o dva dni balíček mám.

Prišiel piatok. Deň plynul, napätie sa stupňovalo, mobil mlčal. Vraví sa: „lína huba, hotové neščescí“, a tak som opäť volal do GLS. Iná (alebo tá istá?) slečna či pani mi oznámila, že nastalo „malé nedorozumenie“ a zásielka skončila miesto Palisád v sklade vo Zvolene. Odľahlo mi, že nie je napríklad až v Petropavlovsku Kamčatskom, čo je predsa ešte východnejšie... Ale bol som ubezpečený, že v pondelok bude deň D.  Oholil som sa, aj kravatu by som si uviazal, ale došlo na Mekyho Žbirku. Popoludní som si už veru nôtil: nechodí, stále nechodí, čo je s ním... je mi biedne. Volám opäť GLS. Neviem, či  sa mi ušla zas tá istá, ale hlasy mali podobné. Jóbova zvesť  sa valí zo sluchátka (všetko je na webe, ak náhodou ešte nepoznáte starého Jóba) :  Zásielka nemôže byť doručená. Nie , nie je na Kamčatke, je len toť v Budapešti. Netrafil som azimut... Ale je tu z brusu nový prísľub, takmer devízový! Zásielka mi bude definitívne doručená 4.októbra.

Osud ma zavial so sveta, ale dal som zodpovedným v  GLS číslo na manželku (mám ešte zopár rodinných príslušníkov, ktorých číslo GLS nemá, ale sľubujem, že sa polepším!) a bol som ubezpečený, že tentoraz  to naozaj bude... A potom, že tu nikto nič negarantuje! Dačo Robo, dačo Air Kali ale jediná ozajstná istota je GLS Slovakia.

Dnes som však namiesto zásielky dostal mail. Píše mi T.Č. , Customer Service Representative. To znie hrdo! Keby ho poznal Maxim Gorkij, prehodnotí svojho „čeloveka, kotoryj zvučit gordo“.  Korešpondoval som s ním súbežne s telefonátmi s dámami z GLS. To viete, je načim byť  gender-balanced. Ale až na štvrtý pokus to na mňa vybalil. Štvrtýkrát sa mi ospravedlnil. Ale štvrtýkrát už nesľuboval...  bol to úder na solar a pravý hák:

„...napriek tomu, že sme kolegom do Maďarskej centrály zaslali pokyn pre vrátenie balíka späť na Slovensko, požiadavka nebola spracovaná a balík naložili zrejme omylom do Hlavnej linky smerujúcej do Veľkej Británie. Bohužiaľ, balík už nevieme vrátiť a doručovať na Vašu adresu a bude vrátený späť odosielateľovi.“

A potom, že sme s Viktorom kamaráti! Čo tam imigranti, ani cudzie balíčky z hmlistého Albiónu nechceme!  Representative T.Č. síce píše svoje sľuby i ospravedlnenia slovensky - ale končí ich štýlovo: „S pozdravom/Best regards“. GLS Slovakia sú proste svetáci a vedia, čo zaberá od Budapešti  cez Hrochoť až hen do toho Zvolena. Best regards...

Odysea končí. Balíček sa vracia, Británia odchádza. GLS Slovakia zostáva.  Aby bolo koho poslať pre smrť...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Inšpekcia rieši, kto varoval Gašpara pred zadržaním. Sudca menoval aj Kaliňáka

Bývalý policajný prezident je obvinený zo založenia zločineckej skupiny.

Dobré ráno

Dobré ráno: O čom je debata o ruskej vakcíne Sputnik

Slovensko môže poslúžiť Sputniku ako experiment.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Slovenská stratégia očkovania je zdravotnícky škandál milénia

Odsunutie ľudí nad 65 rokov ku koncu hovorí, že očkovanie úmrtia nezníži.


Už ste čítali?