Slobodná voľba Chárona alebo predčasné voľby ako cesta do raja?

Autor: Peter Osuský | 6.3.2016 o 14:52 | (upravené 6.3.2016 o 18:30) Karma článku: 11,73 | Prečítané:  3424x

Milí čitatelia! Zo srdca ďakujem tým, ktorý nevolili hnedý a červený mor. Ďakujem všetkým, ktorí podporili tých, ktorí neotočili, ktorí podporili SaS a OKS. A ďakujem tým, ktorí podporili neočakávane veľkým počtom aj mňa.

A teraz hor sa na exkurziu končiacu v antickom podzemí. Ešte sa ani z urien nevysypali volebné lístky a „múdre hlavy“ už zvažujú tlač nových. Na Slovensku pomerné nová idea. “V čom délo?“ V krajine, ktorá si roky volila Mečiara unášajúceho, samovybuchujúceho a amnestujúceho, Ľuptáka mysliteľského a Slotu odporne triezveho, ba občas i Ševca demokratického, sa zo sedimentu týchto zlatiniek slovenskej politickej histórie vynoril Kotleba. No a čo? Neposielali sme spoluobčanov v dobytčích vagónoch v ústrety konečnému riešeniu? Nearizovali sme? Áno, nie všetci. Ani teraz nevolíme „Na stráž!“ všetci. Ale i „Na stráž!“ je naša tvár. Ide o o to, a to sa pýtam ako dermatológ, či ide o ohraničené hnisavé ložisko alebo našu „kožu na tvári“. 

Ak sa dokážu dohodnúť tí, ktorí roky oprávnene kritizovali červenú chobotnicu, tak je „causa finita“. SaS nekradla, nekradne a nebude kradnúť. Smer nás, celkom oprávnene, nenávidel. Spolu s Oľa NO SaS povedala svojim voličom o spolupráci so Smerom už pred voľbami jasné slovo. Iní zmluvu založenú na „jasnej správe“ opakovane odmietli a „štandardnopoliticky“ (lebo takto sa tí štandardní „samohodnotili“) vajatali. Niektorých už „vodnes čas“ a zomleli „božie mlyny“... Iní vajatajú dodnes. Ak v tom vytrvajú tvárou v tvár lepšej alternatívy, teda koalícii, ktorá hnedú a červenú hrozbu odsunie na perifériu a vyberú si veľké zlo, je to ich panská vôľa. Služba zlu nekončieva dobre. Dopravca Cháron ich cez Styx prepraví, precviknúc im zväčša za posledný obolus zakúpený jednosmerný lístok.

Keď  počúvam o úvahách o „predčasných voľbách“, napadá ma hlboká múdrosť presvedčeného antikomunistu, osvieteného sira Winstona, ktorý nenavrhol pred bitkou o Stalingrad „nové voľby“ protihitlerovskej koalície... a následne dohodu s Führerom a Ducem. Tí „štandardní“ politici, u ktorých úvahy o predčasných voľbách padajú na „úrodnú pôdu“ si nezaslúžia nič lepšie, ako byť v tej úrodnej pôde následne pochovaní.

Naivná predstava, že tesne pred predčasnými voľbami dôjde k masovej “iluminácii“ voličov, ktorí potom osvietení pristúpia o pár týždňov k volebným urnám je ešte horšia než naivná, je priam hlúpa. Volič nie je trucujúci počítač, reštart nie je liečbou. Môže si držiteľ aspoň ako-tak zdravého rozumu myslieť, že dosiahnutým výsledkom volieb nabudení voliči Kotlebu cúvnu a zanechajú svojej lásky k vodcovi? Môže si tento myslieť, že z nezmieriteľného odporu k zlodejom a neonacistom cúvnu voliči SaS a OĽaNO? Alebo vari ctitelia Kuliho a Nikodýma zanevrú na sociálne balíčky od ochrancu Slovenska? A žeby gazdove stratené ovečky trafili do „rodného“ košiara a Béla zjednotil všetkých Uhrov?

Počúvam nedeľnú televíznu kázeň politológov, ktorí koalícii, po ktorej tu volám, dávajú sotva rok. Ja, pamätajúc na Jirku Kodeta a Pelíšky, tým politológom nedávam ani toľko... ešte že našťastie za nič neručia. Ani o názor sexuológov sa ľudia veľmi nezaujímajú, hoci, teoreticky vzaté... mali by sa?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Smrť manžela premietla do výstavy: Šialene ma to zmenilo, v zrkadle je niekto iný

Ľudmila Kasaj Poláčková prijala smútok ako súčasť života.

Autorská strana Michala Havrana

Mandát ťa neoprávňuje písať jazykom stoky (píše Michal Havran)

Náš Ľuboš, ako sa on vyzná!


Už ste čítali?