Čože sú to dve percentá pre ministra Čisláka?

Autor: Peter Osuský | 11.2.2016 o 9:00 | (upravené 12.2.2016 o 0:18) Karma článku: 16,16 | Prečítané:  2230x

Veď povážte: ak je v nemocniciach na Slovensku stopäťdesiat kotlov a len toť tri nekúria, čože je to oproti všeobecne garantovaným ISTOTÁM?

Problém je, ak vám ako pacientovi tuhnú rysy od zimy, lebo tie nekúriace kotle sú v nemocnici, ktorú ste ako pacient práve poctili svojou osobnou účasťou. Radostná štatistika vás veru nezohreje.

Čože sú dve percentá chýbajúcich sestier? Štatisticky úplná brnkačka. Ak by v každej nemocnici chýbali dve z každej stovky zdravotných sestier, dáko by sme sa pretĺkli. Pribudli by ďalšie nadčasy (nie že by už teraz neboli „štandard“), mierne by stúpol pomer „pacienti na lôžku:sestra“ (nie že by sme už doteraz v tomto parametri boli majstri sveta, o majstroch Európy tiež ani reči).

Problém je, ak tie chýbajúce percentá nechýbajú rovnomerne rozložené v desiatkach nemocníc, ale sú skoncentrované do dvoch či troch. A ani tam nechýbajú rovnomerne na 24 oddeleniach danej nemocnice, ale drvivá väčšina chýba zo šiestich oddelení, zhodou okolností z tých, kde ide z podstaty veci často „o život“.

A tak sa dopracujeme k dvom oddeleniam, kde nechýbajú dve percentá sestier, ale 50 zo 113 resp. 29 zo 61. A to už je iná káva ako tie zanedbateľné 2%, ktorými začal včera pán minister svoje vystúpenie na Výbore NR SR pre zdravotníctvo a na ktoré priviedol i riaditeľov troch vlastne „fungujúcich“ nemocničných zariadení, aby opozičným poslancom ušetril námahu.

Tí totiž chceli vykonať poslanecký prieskum „na tvári miesta“. Poslanci Smeru však vedia, že bude pľušť a slota a do nej ani psa, nieto opozičných poslancov, nehodno vyháňať. Ešte by sme pochoreli, zapálenie pľúc chytili, zo zažitého v špitáli kardiovaskulárne zlyhali, na oddelení resuscitácie skončili... a tam pre nedostatok personálu jeden druhého kriesili. Tak nám to radšej, starí dobráci, pre istotu zarazili. Budeme my z vôle väčšiny v teple na zadku sedieť a nie sa po špitáloch presúšať.

A keby sme už nemohli od dobroty vydržať, pôjdeme na masáž ku kolegovi Kostkovi. Tam so zdravotníckym personálom problémov nieto. Len doktora nezoženieš. Dáko sa tam boja chodiť. Ani ten odborný garant tam radšej ani nezabrúsi, zicher je zicher, čo ak si zaumienili liečiť ho. Ale firma je „zazmluvnená“, na rozdiel od zdravotných sestier. Ktože by už 2% „zazmluvňoval“... A ešte aj tie vraj dali výpovede, ako ich pán riaditeľ povedali, len „zo solidarity“, nie že by sa im peňazí málilo. Záhadou zostáva: zo solidarity s kým? Keď je 98% zdravotných sestier spokojných...

 

Autor v súlade s pokynom administrátora uvádza, že je kandidátom č. 15 vo voľbách do NR SR za stranu č. 23 – Sloboda a Solidarita

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Inšpekcia rieši, kto varoval Gašpara pred zadržaním. Sudca menoval aj Kaliňáka

Bývalý policajný prezident je obvinený zo založenia zločineckej skupiny.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko môže poslúžiť Sputniku ako experiment

O čom je debata o ruskej vakcíne.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Slovenská stratégia očkovania je zdravotnícky škandál milénia

Odsunutie ľudí nad 65 rokov ku koncu hovorí, že očkovanie úmrtia nezníži.


Už ste čítali?