O Mojžišovi a bielej kobylke

Autor: Peter Osuský | 24.9.2015 o 10:08 | (upravené 24.9.2015 o 17:06) Karma článku: 8,78 | Prečítané:  1485x

Začnem jedným starým, ale jarým. Mojžiš, schádzajúci z hory Sinaj hovorí svojim zhromaždeným súvercom:  

"Mám pre Vás dve správy, jednu dobrú, druhú zlú. Tá dobrá je, že som  to zjednal z dvadsiatich na desať. Tá zlá je, že nezosmilníš a nepokradneš zostali..."

Vzhľadom na fakt, že sexuologickej výchove som sa venoval v predchádzajúcom blogu, zasvätím tento krátky blog siedmemu Božiemu prikázaniu. Niežeby sa pod Tatrami nesmilnilo, ale hrešiť proti siedmemu prikázaniu tu má ešte závažnejšie, priam „celospoločenské“ dopady. Zle (v kontexte s úvodným biblickým exkurzom „nekóšer“) vynaložené peniaze v rezorte zdravotníctva za ostatné štvrťstoročie, by vysypané na kopu, boli zrejme solídnou ukážkou veľkosti biblického démona, zvaného Mamon. Okolo zlatého teľaťa tancovali mnohí, v ostatnom čase sa však démonove ISTOTY koncentrujú do vybraných sociálnych skupín. Ale: chyba lávky! Blížia sa voľby! A tak i protiprávne sformovaná správna rada piešťanskej nemocnice hlasmi poslušných zástupcov „minzdravu“ zbúrala domček, ktorý dlho odolával. Ono sa to odoláva, keď zodpovedný minister hovorí o legendárnom CT-čku ako o pseudokauze. Pseudo- či nepseudo-, pre priamych i „priľahlých“ aktérov  mala priam biblický dopad ako piata rana egyptská – mor dobytka...

A do toho moru vbehla ešte i tá nešťastná biela kobylka. Zatiaľ čo bol slovenský jazdecký a dostihový šport  v závodnej kategórii  finančného odrbávania zastúpený predovšetkým bielymi koňmi, prítomnosť bielej kobylky je výraznou inováciou a oprášením takmer zabudnutého pokusu s nasadením svokry význačného ľudového mysliteľa do dozornej rady Dopravnej banky. Ale, povedzme si otvorene, neplatí na tetu Anku biblické: Odpusť jej, lebo nevie čo činí...? Nemyslím si, že sa do závodov predrala z vlastnej, nezriadenej túžbe po bohatstve. Hádam ju tam skôr vohnala jej stajňa.  O necelé tri týždne je tu opäť Veľká pardubická. Kandidátov na prehnatie Veľkou Taxisovou priekopou sa okolo nášho zdravotníctva motá nemálo. Zišlo by sa preriediť závodné pole.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Útočí na novinárov, s jeho menom sa spája viac ako desať káuz. Kto je Kočner

Podnikateľa v stredu pre kauzu zmenky a daňové úniky zadržala polícia.

Stĺpček Jakuba Fila

Zadržali Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?