Sexuologické vzdelávanie

Autor: Peter Osuský | 25.8.2015 o 10:05 | Karma článku: 13,83 | Prečítané:  2458x

Keď politológ profesor Petr Fiala nastupoval ako rektor Masarykovej univerzity hovoril aj o svojom odbore a povedal okrem iného toto:

„Politológ je na tom podobne ako sexuológ. Ľudia politizujú a nezaujímajú sa o odborný názor politológa. A ľudia tiež súložia bez toho, aby sa zaujímali o názor sexuológa.“

Dnes je bývalý rektor magnifikus v politike, ale zatiaľ nepredložil návrh zákona aby svadobnej noci predchádzalo povinné vzdelávanie na príslušnej vopred určenej vysokoškolskej vzdelávacej inštitúcii. O odbornom zabezpečení politizovania v pohostinských zariadeniach I. až IV. cenovej skupiny ani nehovoriac. To u nás, na Slovensku, je to iná káva, my píšeme vzdelávanie veľkými písmenami. Ako inak hodnotiť iniciatívu ministerstva zdravotníctva, že s korupciou zatočí predpísaním povinného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov o škodlivosti korupcie. Nedovzdelancov ako boli MUDr. Suchánek a zdravotná sestra Kovačovičová naučíme po kostole hvízdať! Bez certifikátu ani ranu, ukážeme my im Straku na kole!

Neviem ako to robia tí Fíni. Podľa stavu korupcie vo Fínsku ti tam zrejme bez protikorupčného kurzu nedajú ani očkovací preukaz pre psa, nieto “občianku“. Experti všetkých slovenských tvrdo protikorupčných ministerstiev by tam mali ísť „na skusy“. Výsledky sa iste dostavia.  K vodičáku bude následne potrebné osvedčenie o absolvovaní vzdelávania o dodržiavaní zákazu konzumu alkoholu pred jazdou. Zabezpečí ho Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy Žilinskej univerzity v spolupráci s firmou Old Herold a Družstevnou pálenicou Streženice.  Fakulta telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského vzdelá hokejistov o zákaze udierania rozhodcov do hlavy, čo bude (spolu s platným hráčskym preukazom) podmienkou, aby mohli vykorčuľovať na ľadovú plochu. Už zmienené povinné sexuologické a politologické vzdelávanie zabezpečia ďalšie vzdelávacie inštitúcie – aby sa na každú dostalo. Pôjdeme pekne činnosť  za činnosťou. To by v tom bol čert, aby sme s korupciou nezatočili. Vyňatá bude len justícia. Tá má príslušný kódex. A je nezávislá.

A prečo som začal sexuológiou? No povedzte, nebolo to piešťanské cétečko riadny o..b?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Útočí na novinárov, s jeho menom sa spája viac ako desať káuz. Kto je Kočner

Podnikateľa v stredu pre kauzu zmenky a daňové úniky zadržala polícia.

Stĺpček Jakuba Fila

Zadržali Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?