Pre istotu po lopate: volím Kisku! (Malá recenzia pridaného letáku)

Autor: Peter Osuský | 25.3.2014 o 22:37 | (upravené 26.3.2014 o 0:31) Karma článku: 25,42 | Prečítané:  12782x

Po celkom čerstvých skúsenostiach súceho blogera priateľa Radovana Bránika s inotajovým kontrastom nadpisu a posolstva volím ISTOTU. Posolstvo vybalím za horúca v nadpise a potom už dej sa čo dej. Člováci vraj najnovšie neradi čítajú dlhé texty. Chudák Lev Nikolajevič a Natália Rostovová...

Dlhý text nereskírovali ani „autori", použijúc terminológiu premiéra žiada sa povedať páchatelia, ktorí zosmolili text o prezidentovi - prevracačovi kabátov a uhniezdili ho v reklamných materiáloch premiérom Ficom vášnivo milovaných obchodných reťazcov (vari s ich súhlasom?).

Nechcú za prezidenta uchádzača o členstvo v KSČ. Chcú prevereného súdruha, ktorý pochopil, že jeho široká kresťanská rodina sa potáca dejinami omámená ópiom ľudstva. Ich kandidát svoje birmovné putá odhodil ako Cyrano z Bergeracu svoj širák, katolíci ho nemuseli, v súlade s učením pápeža Pia XII. exkomunikovať a kardinál Korec ho môže vrelo ovečkám odporúčať. No, ak ho odporúčajú aj obedoví hostia a Jozef Golonka, tak je otec kardinál v dobrej spoločnosti. Pravda, otázku moderátorky na vieru považuje ten „neprevracajúci" za zásah do súkromia. O pár minút sa však dramaticky pýta očividne i v mojom mene: „my chceme všetci vedieť, či je pán Kiska budhista, či je žid?". Nie je mi známe, že by spoločenstvo budhistov bolo zákonom klasifikované ako zločinné a zavrhnutiahodné, kandidát Fico však členom jedného takého dokázateľne bol. Pokiaľ ide o problém, ktorý predstavuje druhá možnosť, ten je tiež ošetrený príslušnými zákonmi. Norimberskými... a ako sa nám onehdá šikli! Len na to štúdium taoizmu sme zatiaľ nič nevymysleli. Ale, es kommt der Tag, aj na nich príde, naučíme ich my po kostole hvízdať!

Je zrejmé, že kandidát Fico nevie o recenzovanom letáku nič. Nemá potuchy, odkiaľ pochádza. Nevie nič o hrdle, z ktorého vychádzal hlas, ktorý obstaral tu 35, tu 40. Nevie, či tej salámy v Határovej igelitke na Vazovovej bolo 10 či 20 deka. Fakt je, že ku kole mu salámu neservírovali. Ale ak leták implicitne podporuje toho, ktorý vyzerá ako, chodí ako, klame ako... tak to nie je kačka!

Problém niektorých komunistov nie je to, že nimi boli. Ich problém je to, že nimi zostali.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Útočí na novinárov, s jeho menom sa spája viac ako desať káuz. Kto je Kočner

Podnikateľa v stredu pre kauzu zmenky a daňové úniky zadržala polícia.

Stĺpček Jakuba Fila

Zadržali Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?